Historie Historie

 

Kapela vznikla v prosinci ´94 ve Frýdlantě nad Ostravicí, tehdy ještě jako „THE SQUARE“ v sestavě Dalibor (kytara), Richard (zpěv) a Cyril (basa, zpěv). Byly to úplné začátky - hráli jsme bez bicích a víceméně jsme se teprve učili zacházet s nástroji. Jako kompletní kapela jsme začali fungovat až s příchodem bubeníka Roberta v září ´95. V prosinci téhož roku jsme podstoupili křest na pódiu.

V létě ´96 měníme název na „GARLANDS“ podle první desky od Cocteau Twins. Během podzimu s námi začíná hrát na flétnu a klarinet kytaristův bratr  Kozel, čímž naše hudba dostává nový rozměr. V březnu ´97 natáčíme první demo „Bdícím“, které získává v hudebním tisku překvapivě dobré ohlasy. Nejlepšího ocenění - demo měsíce - jsme dosáhli v Rock & Popu (č. 3/98). Prodalo se zhruba 150 kazet a skladba „Vitriol“ se objevila na kompilaci českých undergroundových kapel v Itálii.

Koncem února ´00 odchází bubeník Robert a nahrazuje ho Borro. S novým bubeníkem v zápětí koncertujeme a pilujeme nový materiál. V dubnu ´01 začínáme pracovat na druhé nahrávce "Osamělý večer". Bohužel v červenci ´01 při závěrečném mixu vypovídá službu technika a celá nahrávka je ztracena. Koncem prosince ´01 jdeme do téhož studia znovu. Nahrávka je kompletně hotová na podzim ´02, ale oficiálně ji vlastním nákladem vydáváme až v červenci ´03.

Průběžně koncertujeme jak v klubech tak i na festivalech. Mimojiné jsme si zahráli na Oldříši 2002 a 2003, Horní Lhotě 2003, Krákoru 2003 a Dark Sides of Moravia 2004. Celkem jsme odehráli asi 70 koncertů.

V roce 2004 vzniká v rámci kapely a spřízněných duší VITRIOL CREW. Pod touto hlavičkou organizujeme koncerty v nově vzniklém klubu Sokolík ve Frýdku-Místku.

Naše hudba vychází z odkazu starých gotických, cold-wave a postpunkových kapel, jako jsou Siouxsie & The Banshees, Cocteau Twins, Joy Division, Fields Of The Nephilim, Christian Death, Sisters of Mercy, Killing Joke, X-mal Deutschland, Swans, Corpus Delicti atd. Inspiruje nás rovněž punk např. Misfits, The Clash,Wire, Pixies.